Obornik granulowany KURZY 40L
OBORNIK NATURALNY KURZY jest silnie skoncentrowanym naturalnym nawozem organicznym pochodzenia zwierzęcego o szerokim zastosowaniu zarówno w uprawach ogrodniczych jak i w rolnictwie ekologicznym.
Opis
KURZY
OBORNIK GRANULOWANY
OBORNIK NATURALNY KURZY jest silnie skoncentrowanym naturalnym nawozem organicznym pochodzenia zwierzęcego o szerokim zastosowaniu zarówno w uprawach ogrodniczych jak i w rolnictwie ekologicznym. Granulowana forma obornika została pozbawiona wszelkich niepożądanych składników, takich jak patogeny czy nasiona chwastów. Ze względu na swoją ekologiczną czystość i wysoką zawartość substancji humusowych, oraz bogactwo składników mineralnych i mikroelementów, nawóz szczególnie zalecany jest na glebach wyjałowionych, ubogich w składniki pokarmowe. Przynosi znakomite rezultaty we wszelkiego rodzaju uprawach warzywnych, zielarskich, działkowych i sadowniczych, w tym także roślin ozdobnych i doniczkowych oraz pielęgnacji trawników.
DO STOSOWANIA W ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 834/2007 i Komisji (WE) nr 889/2008
Najwyższa jakość produktu potwierdzona została europejskim certyfikatem dopuszczającym stosowanie nawozu w uprawach ekologicznych, szczególnie przy produkcji zdrowej żywności.
ZALETY PRODUKTU
- Bezpieczny dla roślin,ludzi i zwierząt
- Zwiększa aktywność biologiczną gleby
- Neutralny zapach
- 100 % organiczny i ekologicznie czysty
- Bogaty w składniki humusowe
- Na wszystkie rodzaje gleb
STOSOWANIE
- Przygotowanie podłoża pod nowe nasadzenia: wczesną wiosną 7-10 dni przed siewem/sadzeniem.
- Dokarmianie rosnących już w ziemi roślin: 21-30 dni przed terminem zbioru.
- Nawożenie trawników - stosować późną jesienią, po ostatnim koszeniu.
- Gleby lekkie o podłożu piaszczystym lub żwirowym: stosować w podanych niżej proporcjach. Nawożenie roślin należy przeprowadzać dwa razy do roku, w okresie od wiosny do zakończenia procesu wegetacji.
- Gleby ciężkie, wilgotne (gliny, iły): stosować raz do roku wczesną wiosną, w takich samych proporcjach jak w przypadku gleb lekkich.
- Granulki rozsypać równomiernie na całej powierzchni gleby, następnie obficie podlać. W celu bardziej efektywnego wykorzystania przez rośliny zawartych w oborniku składników odżywczych zaleca się przekopanie gleby na głębokość 15-20 cm. Nawóz ulega rozkładowi w ok. 1 miesiąc od zastosowania.
- Nie stosować na glebach zalanych wodą lub zamarzniętych oraz podczas opadów deszczu lub śniegu. Ograniczenia nie dotyczą upraw prowadzonych w szklarni, w warunkach niezależnych od pogody.
DAWKOWANIE
- Zioła i kwiaty w doniczkach, pojemnikach
10-12g / 1L podłoża
- Rośliny ozdobne,trawniki
100-150g / m²
- Rośliny uprawne (warzywa i owoce)
100-150g / m²
- Uprawy pod osłonami
250-300g / m²
- Drzewa owocowe
3-5 kg / roślinę
CHARAKTERYSTYKA NAWOZU
Gęstość: 750 kg/m³
Sucha masa: 88%
Masa organiczna: 62%
Kwasy huminowe: 5%
Kwasy fulwowe: 15%
Stosunek C/N: 9
pH: 7
SKŁAD NAWOZU
Azot całkowity (N) 4,0%
- azot organiczny 3,6%
- azot amonowy 0,4%
Fosfor (P₂O5) 3,0%
Potas (K2O) 3,0%
Magnez (MgO) 1,3%
Wapń (Ca O) 10%
Siarka (SO3) 1,5%
Zawartość mikroelementów: (mg/kg): Żelazo (Fe) 1000, Mangan (Mn) 500, Miedź (Cu) 105, Cynk (Zn) 420, Mangan (Mn) 500, Kobalt (Co) 2, Bor (B) 50, Molibden (Mo) 11
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Przy pracach z nawozem używać rękawic ochronnych, a po zakończeniu nawożenia umyć dokładnie ręce ciepłą wodą przy użyciu mydła. Po wdychaniu: wyprowadzić poszkodowanego na świeże powietrze. W razie dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Po połknięciu: przepłukać jamę ustną wodą. W razie dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Przy kontakcie ze skórą: zdjąć zanieczyszczoną odzież. Zmyć wodą. W razie dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Przy kontakcie z oczami: przepłukiwać dużą ilością wody co najmniej 10 minut. Po wstępnym przepłukaniu wyjąć soczewki i kontynuować płukanie. W razie dolegliwości skontaktować się z lekarzem.
PRZECHOWYWANIE
Nawóz przechowywać w oryginalnych zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, chroniąc przed wilgocią, promieniowaniem słonecznym i innymi czynnikami zewnętrznymi. Przechowywać z dala od żywności i napojów, karm dla zwierząt, źródeł ciepła lub ognia, materiałów łatwopalnych i chemikaliów. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI.